Všeobecná informace o jódo-bromových vodách

Jódo-bromová přírodní solanka je doporučována k použití jako preventivní a podpůrný prostředek, který příznivě ovlivňuje látkovou přeměnu a to především přes štítnou žlázu a systém žláz s vnitřní sekrecí.

Zároveň ovlivňuje léčbu:

  • onemocnění pohybového ústrojí: stavy po operacích, po úrazech, pohmoždění, krevní podlitiny, zlomeniny ve fázi hojení
  • opotřebení kloubů, jak velkých, tak drobných, (revmatismus, choroba Bechtěrevova, arthrosy)
  • vysokého krevního tlaku
  • arteriosklerózy (následky po mrtvici, neurastenické stavy)
  • zánětů horních cest dýchacích — akutních i chronických
  • zánětů urologických
  • ženských nemocí, exudáty po zánětu dělohy, vaječníků apod.
  • chronických kožních onemocnění (ekzémy, lupénka, bércové vředy)

Je skutečností, že účinek jódo-bromové solanky přímo v lázeňském prostředí je unikátní. Avšak i doma připravená jódo-bromová lázeň z naší soli, (koncentrátu), simuluje lázeňskou léčbu, v podobě koupelí: celkových, obkladů, kloktání, irigace, včetně inhalace.

Nejdůležitějším prvkem je JÓD. Bez tohoto prvku není možný náš život.

Další důležité minerály v solance obsažené jsou:
Draslík, Sodík, Hořčík, Chloridy, Bromidy, Iodidy, Vápník, Stroncium, Bor, Mangan, Lithium, Zinek

Jódo-bromová voda má velmi dobrý vliv na urychlení resorpce zánětlivých infiltrátů, zpomalení degenerativních procesů chrupavek a uvolnění svalových konkreatur. Jód také působí hydratačně, podporuje zadržení vody, zvyšuje propustnost kapilár a elasticitu vaziva.

Zlepšením prokrvení podporuje hojení zánětlivých ložisek u kloubních a revmatických onemocnění a zajišťuje lepší výživu chrupavčité tkáně. Lokální antiseptický a desinfekční účinek jódu se také využívá k urychlení hojení kožních defektů, včetně stehových píštělí nebo jiných drobných povrchových defektů a infektů. Výrazně expektorační účinek jódu doplňuje dechová gymnastika.

Pro domácí využití, sportovní střediska, wellness centra, fit kluby atd., je doporučována koncentrovaná jódo-bromová lázeň z naší soli, (koncentrátu), kterou dodáváme v 1 kg dózách (sáčcích), ale i ve velkoobjemových vacích, kanystrech a kontejnerech např. 10 kg.

Copyright © 1995 - 2012 Halit - Ing. Petr Bolek