Připravujeme

PŘEDSTAVUJEME (nápoj s biologickým aktivním jódem)

 

 

BALENÉ VODY – Jesenický pramenR (nejstaršího nápoje lidstva)

Naše firma v připravované spolupráci s českým výrobcem vod, hodlá uvést na trh pramenitou vodu (s optimálními hodnotami hlavních minerálních látek ve vodě z hlediska dlouhodobého příjmu), určenou pro celodenní spotřebu širokému spektru obyvatel.

Přírodní minerální voda Jesenický pramenR, je jiskrná lehká voda, určená k přímé spotřebě. Dále je vhodná k přípravě čaje, kávy a míchaných nápojů. Svým optimálním minerálním složením, nezatěžuje organizmus, občerstvuje, zlepšuje chuť k jídlu, usnadňuje trávení a urychluje metabolismus. Tuto přírodní vodu budeme dodávat i sycenou CO2., v balení: PET 0,5 a 1,5 nebo 18,9 litrů.barel. /, s příchutí a bez, s jódem-bez jódu.

Připravovaný nápoj s biologicky aktivním jódem (cca 80-120 a dle potřeby i s více mikrogramy jódu v jednom litru), bude zajišťovat v pitném režimu (zejména do škol), potřebnou referenční denní dávku tohoto prvku lidskému tělu (RDD). Dle potřeby skupin obyvatel, či daného teritoria, lze referenční denní dávku libovolně zvolit. (Např. v USA činí RDD cca 200mikrogramů jódu/litr).

Jodidy pocházejí z ryze přírodního zdroje.

Jód je nezbytný pro normální činnost štítné žlázy. Jeho nedostatek vyvolává různé poruchy zdraví, během těhotenství může i trvale poškodit plod. Nejrizikovější skupinou jsou novorozenci a dětská populace vůbec, která má vyšší spotřebu jódu.

Výrobek předkládáme na trh s přesvědčením, že napomůže řešit nedostatek jódu v potravinovém řetězci (a to nejen v České republice), ale přispěje i ke zlepšení našeho celkového zdravotního stavu.

 

Tabulka doporučené denní dávky jódu dle SZO ( v mikrogramech)

1 – 6 let 90 ug jódu = 600 ml finálního nápoje

6 – 17 let 120ug jódu = 800 ml finálního nápoje

dospělí 150ug jódu = 1000 ml finálního nápoje

těhotné ženy 200ug jódu = 1330 ml finálního nápoje

kojící matky 200ug jódu = 1330 ml finálního nápoje

 

Dávkování nápoje s koncentátem

Bez příchutě: 

pitná voda pitná voda

(oxid uhličitý) (oxid uhličitý)

koncentrát s jodidy a stopovými prvky koncentrát s jodidy a stopovými prvky

Ochucený navíc obsahuje:

ovocná příchuť

rafinovaný cukr

kyselina citronová