Přírodní jódový koncentrát IC - určeno pro velkoodběratele

Neohodnoceno

Umožňuje vhodnou formou preventivně řešit nedostatek jódu v lidském těle, potažmo v potravě a řešit problematiku fortifikace dalších produktů jódem (jeho sloučenin). Tímto koncentrátem je vodný roztok sloučenin jódu s celkovým obsahem jódidů 1000 mg 1 litr.

Produkt určen pro velkoodběratele (např. zemědělství, výrobci balených vod, výrobci mléčných výrobků atd.)


  • Skladem
4 500 Kč
Kategorie: Produkty
Záruka: 2 roky
 

Přípravek IC je primárně určen pro průmyslovou výrobu nápojů a potravin, kde bude řízeně ředěn tak, aby bylo dosaženo jmenovité koncentrace jódu v hotovém výrobku v souladu s ustanovením Zákona č. 110/1997 Sb. v platném znění a MZd 446/2004 Sb. Přípravek IC je využitelný v širokém spektru potravinářských aplikací, zvláště pak jako:

- potravní doplněk v množství, doplňující příjem doporučené denní dávky jódu jednotlivcem 150μg/l (platí pro ČR)
- surovina pro výrobu jódem obohacených nealkoholických nápojů a minerálních vod, dávkovaná v množství doporučené denní dávky jódu tj. 150 mikrogramů v 1l finálního nápoje, surovina pro výrobu jódem obohacených mléčných a pekárenských výrobků, dávkovaná v množství obvykle do 20 až 50 % doporučené denní dávky jódu ve 100 g finálního výrobku
- surovina pro další potravinářské výroby (masné a rybí výrobky, zpracované ovoce a zelenina, cukrovinky, čokoládové výrobky a pod), dávkovaná v množství obvykle do 20 až 100 % doporučené denní dávky jódu ve 100 g finálního výrobku.

Pro uvedené aplikace je použitelný Jódový koncentrát IC v libovolné koncentraci 1000 mg/1l. Výhodou přípravku IC je možnost jeho dávkování do finálního výrobku dle požadavku na doporučenou denní dávku pro každou zemi, oblast a teritorium zvlášť.

Dalšími oblastmi možných aplikací je použití přípravku jako:

- surovina pro výrobu jódem obohacených krmiv a jejich složek v živočišné výrobě
- surovina pro výrobu jódem obohacených kosmetických přípravků
- surovina pro farmaceutickou výrobu
- surovina pro výrobu hnojiv pro následné využití v zemědělství
- surovina pro další nepotravinářské výroby a účely (např. účinná složka pro balneologické použití na obklady, inhalace, irigace apod.

Uvedení přípravku IC na trh v České republice bylo provedeno v souladu s platnou legislativou. Na přípravek IC ("IODINE CONCENTRATE") byl vydán českým Ministerstvem zdravotnictví v roce 2006 HELTH CERTIFICATE ( zdravotní certifikát ) s působností pro celý svět.