Přírodní jódo-bromová koupelová sůl 1kg

22 hodnocení

1kg PE sáček, Jódo-bromová přírodní koupelová sůl je doporučována k použití jako preventivní a podpůrný prostředek, který příznivě ovlivní látkovou přeměnu a to především přes štítnou žlázu a systém žláz s vnitřní sekrecí.

  • 190 Kč 40 Kč –21 %
  • Skladem
150 Kč
Kategorie: Produkty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.051 kg
 

Jde o zcela identický produkt „darkovského“ typu s dlouholetou tradicí, který umožňuje v domácím prostředí dosáhnout působení lázeňské vodoléčby. Plným právem je nazývána darem z hlubin země, jelikož se jedná o vodu mořskou z dob třetihorního vrásnění zemské kůry, s mimořádnými léčivými účinky.

Jódo-bromová přírodní koupelová sůl je tedy doporučována k použití jako preventivní a podpůrný prostředek, který příznivě ovlivní látkovou přeměnu a to především přes štítnou žlázu a systém žláz s vnitřní sekrecí.

Zároveň ovlivňuje léčbu:

- pohybového ústrojí, stavy po operacích, po úrazech, pohmožděniny
- krevních podlitin, zlomenin ve fázi hojení
- opotřebení kloubů, jak velkých, tak drobných (revmatismus, Bechtěrevova choroba, artróza)
- vysokého krevního tlaku
- aterosklerózy (následky po mrtvici, neurastenické stavy)
- zánětů horních cest dýchacích - akutních i chronických
- zánětů urologických
- ženských nemocí, exsudáty po zánětu dělohy, vaječníku apod.
- chronických onemocnění kožních (ekzémy, lupénka).

Je skutečností, že účinek jódo-bromové solanky přímo v lázeňském prostředí je unikátní, ale i náš způsob dodávání soli s léčivými účinky do vašeho domu, dovede lázeňské prostředí do jisté míry nahradit. Lázeňskou léčbu simuluje v podobě koupelí celkových, částečných či obkladů a inhalace. Nejdůležitějším prvkem je JÓD. Bez tohoto prvku není možný náš život. Resorpce jódu kůží při celkové jodové koupeli je však malá a cca 100 násobně ji převyšuje vstřebávání cestou sliznic. Lázeň má velmi dobrý vliv na urychlení resorpce zánětlivých infiltrátů, zpomalení degenerativních procesů chrupavek a uvolnění svalových konkreatur.

Jód také působí hydratačně, podporuje zadržení vody, zvyšuje propustnost kapilár a elasticitu vaziva. Zlepšením prokrvení podporuje hojení zánětlivých ložisek u kloubních a revmatických onemocnění a zajišťuje lepší výživu chrupavčité tkáně. Lokální antiseptický a desinfekční účinek jódu se také využívá k urychlení hojení kožních defektů, včetně stehenních píštělí nebo jiných drobných povrchových defektů a infektů. Výrazně expektorační účinek jódu doplňuje dechovou gymnastiku.

Koupelovou kůru tvoří 8-12 celkových koupelí (ob den), další kůra může následovat až za 4 týdny. Po celkové koupeli se doporučuje opláchnout čistou vodou, a pak setrvat v klidu v zábalu na lůžku 1/2-1 hodinu.
Dávkování: 0.5 - 1kg na vanu