O nás

Na základě iniciativ UNICEF a Světové zdravotnické organizace je věnována v posledních letech zvýšená pozornost problematice jódu v lidském organismu. Lékařské výzkumy jednoznačně prokázaly vysoké riziko nedostatku jódu zejména na nervovou a duševní činnost, retardaci dětí a širokého spektra dalších chorob. Cílem mezinárodních organizací a vlád států je nedostatek jódu v potravním řetězci řešit, a to dotováním vybraných potravin nebo přednostně nápojů jódem tak, aby byla průběžně zajišťována minimální dávka jódu. Zároveň jsou v řadě zemí ve stále se zvyšující míře využívány zdroje jodových sloučenin pro vnější použití jako terapeutického prostředku v balneologii.

Firma HALIT® se od konce minulého století intenzivně zabývá komplexní problematikou využití jódu s cílem poskytnout spotřebiteli z preventivních a léčebných důvodů doporučenou denní dávku jódu a to jak formou vnitřního použití, tak ve formě léčebných koupelí, obkladů a inhalací.

Byly vyvinuty metody přípravy koncentrovaného vodného roztoku jódu, zajišťujícího vysokou biologickou aktivitu a vstřebatelnost organismem, který je v průmyslovém měřítku bezproblémově dávkovatelný v potřebném poměru nejen do balených nápojů, ale lze ho použít v řadě dalších potravinářských odvětví. Takto jódem obohacené balené nápoje, jsou již v Evropě běžně distribuovány.

Dále firma zajišťuje produkci léčebných přípravků, vycházejících ze staletí ověřené praxe balneologického využití přírodních jódo- bromových podzemních vod k léčebným a revitalizačním účelům. Produkované koncentráty umožňují realizovat léčebné postupy bez závislosti na lokalizaci zdroje jódo-bromových podzemních vod prostým rozpuštěním a ředěním pevných nebo kapalných koncentrátů. Zájem o tyto produkty projevily v poslední době i africké a arabské země.

V případě projeveného zájmu o nabízené preparáty (i jednotlivě), kontaktujte nás prosím na uvedené e-mailové adrese.