Jódido-bromidový koncentrát k balneaci 200 ml – JoBrK s mořskou solí 0,6 kg

9 hodnocení

Přípravek - kapalný koncentrát pro balneaci (JoBrK) umožňuje řešit ekonomickou realizaci léčebně účinných jodido-bromidových balneologických procedur bez využití lokálních zdrojů jodo-bromové solanky.


  • Skladem
190 Kč
Kategorie: Produkty
Záruka: 2 roky
 

Přípravek- kapalný koncentrát pro balneaci ( JoBrK) umožňuje řešit ekonomickou realizaci účinných jodido-bromidových balneologických procedur bez využití lokálních zdrojů jodido-bromidové solanky:

- umožňuje zavedení současné balneologické praxe i na dálku. Jeho základem je jódido-bromidová solanka.

Koncentrace zájmových prvků, zejména jodu a bromu (jejich sloučenin) je v jodido-bromidovém kapalném koncentrátu stabilizována na úrovni, zaručující jejich požadovanou koncentraci ve výsledném balneologickém roztoku při jednorázové aplikaci běžného balení 0,2 l na vanu, případně jiného balení dle požadavku odběratele.

Přípravek JoBrK je určen i pro přípravu balneologické lázně i v domácím prostředí -dávkováním cca 200 ml JoBrK + 600 g (nejlépe mořské soli, která je součásti dodávky s JoBrKem) do jedné lázně objemu cca 150 l teploty 37 – 38 °C., navodíte pocit lázeňské balneo-terapie simulující lázeňskou léčbu. Běžná doba trvání lázně činí 20 minut, následuje suchý zábal v délce dalších minimálně 20 minut. Pro zvýšení účinnosti koupele lze lázeň upravit tak, aby část jódu z jodidu byla převedena na elementární jód.

Léčebná kůra obsahuje 8 - 12 koupelí

Jódido-bromidový koncentrát se s úspěchem využívá u většiny balneologických procedur a v kombinací s léčebnou rehabilitací vytváří základ léčby.

Jodido–bromidový kapalný koncentrát je určen k řízenému vnějšímu použití, tj. k přípravě solných roztoků pro kosmetické použití nebo pro balneologické aplikace (na doporučení lékaře):

- koupele v jodido–bromidové solance
- jodové zapařovací Priessnitzovy obklady
- hypertermní jodové zábaly - viz. Priessnitzovy zábaly
- inhalace jodido-bromidovou solankou
- další analogické aplikace v oblasti profesionální balneologické péče a pro individuální použití i v domácnosti.

Zároveň příznivě ovlivňuje léčbu:

- pohybového ústrojí, stavy po operacích, po úrazech, pohmožděniny
- krevních podlitin, zlomenin ve fázi hojení
- opotřebení kloubů, jak velkých, tak drobných
- (revmatismus,Bechtěrevova choroba,arthrosy)
- vysokého krevního tlaku
- arteriosklerózy(následky po mrtvici, neurastenické stavy)
- zánětů horních cest dýchacích – akutních i chronických